Uryani (erik kurusu)

Uryani (erik kurusu)

80.00 

Açıklama

Sadece Kastamonu’da yetişen ve bu nedenle az bulunur bir tür olan Üryani eriği uzun yaşamının yeni sırrı olarak görülüyor. Yaşam kalitenizi arttıracak Üryani eriğinin faydaları neler, gelin birlikte göz atalım.

Sadece Kastamonu’da yetişen özel bir erik türü olan Üryani eriği yaşam kalitenizi arttırıyor. Ala eriği olarak da bilinen Üryani eriğinin dikkat çekici özellikleri neler, işte cevabı…

Nasıl kullanılır? 

Kurutulmuş bir şekilde tüketebileceğiniz üryani eriğini suyun içinde beklettikten sonra kıvamlı bir biçimde de tüketebilirsiniz. Kompostosunun da çok lezzetli olduğu bilinen eriğin özellikle Osmanlı mutfağında sıklıkla tercih edildiği iddia ediliyor. Son yıllarda pestil olarak da kullanılan üryani eriğini dilediğiniz biçimde tüketebilirsiniz.

Zengin besin içeriği

Yapılan araştırmalara göre 100 gram üryani eriği 200 kalori ile eşdeğer. Magnezyum,potasyum,demir ve B grubu vitaminleri açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan üryani eriği bu özellikleri ile oldukça güçlü bir antioksidan etkisine sahip. Vücudu hastalıklara karşı koruyan flavonoidler açısından da zengin olan üryani eriği mucizevi bir meyve türü olarak karşımıza çıkıyor.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Uryani (erik kurusu)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır

www.TarladanSize.com
su an Kastamonuda sebze-meyve kalmadıgından sadece kıslık urun satısı yapabılıyoruz